Proponowany post

Vagabund Moto Bierze Na Warsztat Rosyjską Ładę Niva

15 maj 2020
Vagabund Moto Bierze Na Warsztat Rosyjską Ładę Niva

Na hasło 'Łada Niva' żadnemu fanowi motoryzacji włos nie jeży się na głowie. Produkcja tej spartańskiej terenówki rozpoczęła się jeszcze w Związku Radzieckim jeszcze w 1977 roku i kontynuowana jest po dziś dzień, a jedyne zmiany objęły jednostki napędowe, wnętrze oraz maskę... Od 2006 roku auto funkcjonuje pod nazwą Łada 4x4, kiedy to GM stał się właścicielem praw do tej nazwy.

Austriackie przedsiębiorstwo Vagabund Moto wzięło na warsztat to świetnie radzące sobie w terenie autko i zrobiło z niego prawdziwego bad boya, na którym szutry, błoto, leśne ścieżki czy ogromne wzniesienie zupełnie nie robią wrażenia. Firma, po całkowitym rozebraniu auta do przysłowiowej ostatniej śrubki dokonała szeregu ulepszeń i jego przebudowy: dodano bagażnik dachowy od F-Design, całe zawieszenie zostało znaczeni podniesione, przedni zderzak usunięty, podczas gdy tylny został zastąpiony został spartańskim odpowiednikiem.Zainstalowano również nowe reflektory pomocnicze PIAA z 'uśmiechniętymi' nakładkami oraz zestaw nowych felg Dotz Pharao, na które naciągnięto nowe opony Malades Kobra 205/75 R15. Wreszcie, pojazd polakierowano na stalowoszary kolor, z czarnymi kontrastującymi drzwiami po obu stronach, ozdobionymi napis Vagabund Moto.

Mimo tego, że jest to pierwszy samochód od VM, zapowiedzieli oni, że nie ostatni. Następne projekty mają być jednak bardziej ambitne i bazować na pojazdach takich marek jak Land Rover czy Toyota.


Vagabund Moto