Proponowany post

Videorecenzja - Nike Free Flyknit - Black/White-Anthracite

21 listopad 2013
Videorecenzja - Nike Free Flyknit - Black/White-Anthracite

Nasi Instagramowi obserwatorzy z pewnością widzieli kilka dni temu zapowiedź naszej kolejnej videorelacji.

Zgodnie z obietnicą bierzemy na celownik model, który latem przedpremierowo mogliśmy zobaczyć podczas naszej wizyty w siedzibie Nike w Beaverton. Chodzi oczywiście o rewolucyjny Nike Free Flyknit w neutralnej kolorystyce Black/White-Anthracite.

Ten minimalistyczny but nie bez powodu nazywany jest przez wielu "skarpetą z podeszwą". Jego cholewka została bowiem wykonana z ultralekkiej przędzy włókien znanej jako Flyknit. W odróżnieniu od pozostałych modeli z tej rodziny, ściśle przylega ona do stopy. Z początku możemy mieć nawet wrażenie, że ciasny upper będzie uwierać naszą stopę, jednak po chwili użytkowania takie odczucie zanika.

Kolejnym atrybutem różniącym Free Flyknit od jej poprzedników jest podeszwa. Projektanci postanowili dosłownie uwolnić nasze stopy stawiając na minimalistyczne "podwozie" Free. Na szczęście w wersji 5.0 posiada ona pewien stopień amortyzacji, który przyda się mniej doświadczonym biegaczom.

Mamy wrażenie, że Nike Free Flyknit podobnie jak pozostałe modele z tej linii świetnie przyjmie się również wśród przeciętnych sneakerheadów, którzy niekoniecznie trenują sport. Czekamy na Wasze opinię na ich temat!

Video: Damian Śmigielski
Music: 
Kixnare

Tagi: -