Proponowany post

Vivienne Westwood Projektuje Dwa Modele Butów Asics-Tiger

23 kwiecień 2019
Vivienne Westwood Projektuje Dwa Modele Butów Asics-Tiger

Dame Vivienne Westwood, angielska projektantka mody i biznesmenka sygnuje nazwą swojej marki nowy kolaboracyjny projekt. Tym razem, wspólnie z japońską marką Asics-Tiger, duet ten bierze na warsztat dwa znane Wam już modele butów, GEL-Mai Knit w wyższej wersji MT oraz GEL-Kayano 5, który według nas jest aktualnie jednym z ciekawszych sneakersów w asortymencie tego brandu.

Zacznijmy może od tych 'trudniejszych', a konkretnie GEL-Mai Knit MT. To, co tutaj widzicie, a dokładnie na powierzchni lekkiej, elastycznej niczym skarpeta cholewki zakrywającej nasze kostki to kultowy, wymyślony przez Vivienne Westwood wzór 'Squigge', który powstał w ramach kolekcji Jesień/Zima prezentowanej w 1981 roku. Buty ubrane w białą, tkaną bazę z krwistoczerwonym szlaczkiem ciągnącym się przez całą jej powierzchnię. Na wszystko nałożona jest charakterystyczna klatka, której tył zdobi tłoczone logo. Kropką nad i jest brandowana, długa taśma ułatwiająca nam zakładanie butów na stopę. Drugie, może z samej bryły nieco mniej wpadające w oczy GEL-Kayano 5 nadrabiają kolorystyką. Skórzano-meshowy upper pokryto kilka odcieniami czerwieni od jasnej po bordowy. Całość przełamano granatowymi i bladoróżowymi detalami, a wnętrze wyściełano miękkim materiałem również pokrytym wcześniej wspomnianym wzorem 'Squigge'. Logo VW znajdziecie na tyle cholewki. 

Buty do sprzedaży trafią 27 kwietnia. Cena, jaką będziemy musieli zapłacić za GEL-Mai Knit MT to 190$, natomiast za GEL-Kayano 5 o 10$ mniej. Jest szansa, że obydwa modele zobaczymy w WS2.


Asics
Vivienne Westwood