Proponowany post

W Brazylii Zamknięto Nielegalną Fabrykę Produkującą Repliki Ferrari i Lamborghini

18 lipiec 2019
W Brazylii Zamknięto Nielegalną Fabrykę Produkującą Repliki Ferrari i Lamborghini

Od czasu do czasu w ramach rozluźnienia atmosfery podrzucimy Wam jakiś inny niż sneakersowy news. Niejednokrotnie związany jest on z bliską naszemu sercu motoryzacją. Tym razem nie chodzi nam o premierę czy zapowiedź nowego AMG czy innego superauta a brazylijski przekręt. 

W Sanata Catarina tamtejsza policja zamknęła nielegalną fabrykę, gdzie duet - ojciec i syn prowadzili nielegalny biznes zajmujący się produkcją repliki pojazdów włoskich marek Ferrari i Lamborghini. W warsztacie policja zabezpieczyła 8 rozpoczętych projektów oraz masę części, narzędzi czy form. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że pojazdy napędzane były silnikami zaczerpniętymi z Chevroleta Omega, który w USA funkcjonuje pod nazwą Cadillac Catera, co oznacza, że nie ma co się spodziewać mrożącego krwi w żyłach dźwięku wydobywającego się spod maski lub tłumików końcowych. Udało się ustalić, że pojazdy sprzedawane były za kwoty rzędu 45-60 tys. $, czyli za ułamek tego co oryginał. O całej sytuacji policję bezpośrednio poinformowali włoscy producenci.

W wyniku przeprowadzonej akcji fabryka została zamknięta, a ojciec i syn zostali aresztowani pod zarzutem przywłaszczenia sobie praw do wzoru przemysłowego.