Proponowany post

W Odmienionej Formie Wracają Kermit the Frog x adidas Stan Smith Wykonane Z Materiałów Pochodzących Z Recyklingu

21 grudzień 2020
W Odmienionej Formie Wracają Kermit the Frog x adidas Stan Smith Wykonane Z Materiałów Pochodzących Z Recyklingu

Kiedy myślisz o słynnym gangu Muppet'ów, są dwie postacie, które wyróżniają się bardziej niż inne, żaba Kermit the Frog oraz świnka Miss Piggy. W 2006 roku adidas stworzył specjalną odsłonę modelu Stan Smith II „Kermit”, które oddają hołd ponadczasowej postaci, którą wszyscy poznaliśmy jako dzieci, a skąpane w żabiej zieleni buty, były świetną promocją kampanii powracającego klasyka i serii adicolor. Kermit, po raz pierwszy ukazany został w 1955 roku i jest jedną z nielicznych marionetek, które pojawiają się na Ulicy Sezamkowej, a także w winnych seriach Muppetów. Plotki głoszą, że Jim Henson stworzył pierwszą postać Kermita z wiosennego płaszcza należącego do jego matki i dwóch połówek piłeczek pingpongowych, z których wykonał oczy. Chociaż Henson zmarł w 1990 roku, Kermit nadal jest liderem gangu Muppetów. 


Od momentu premiery specjalnej edycji Stan Smith II „Kermit”, której aktualnie odnalezienie w stanie DS graniczy z cudem, a ceny na rynku wtórnym osiągają astronomiczne kwoty minęło już 14 lat. adidas postanawia nieco odświeżyć nam pamięć i wypuścić kolejną, bardzo aktualną odsłoną Kermit the Frog x adidas Stan Smith. Buty charakteryzują się śnieżnobiałą bazą wykonaną z Primegreen - materiału pochodzącego z recyklingu z akcentami w kolorze żabiej zieleni. Na pięcie znajdziecie znane z poprzedniego projektu sformułowanie “It’s not easy being green.” będące miłym, spójnym akcentemi.  Zaraz pod nim znajduje się postać Kermita ze skrzyżowanymi na piersi rękami, a między perforowanymi paskami napis 'KERMIT' w adidasowym stylu. Na szczycie płaskiego, białego języka nie zabrakło charakterystycznego dla tej sylwetki elementu, czyli grafiki z postacią samego tenisisty, od którego imienia i nazwiska wzięła się nazwa modelu. Całość zespolono z płaską podeszwą wewnętrzną z przyczepnym spodem z oldschoolowym logo Trefoil wytłoczonym na boku. Obstawiamy, że tytułowe Kermit the Frog x adidas Stan Smith, są jedynie ułamkiem tego, co adidas planuje nam zafundować i w niedalekiej przyszłości zobaczymy więcej butów z Muppetami.

Szczegóły premiery Kermit the Frog x adidas Stan Smith

Buty w sklepach z oryginalnymi butami adidas Originals pojawią się już niedługo. Czy znajdziemy je w Warsaw Sneaker Store, czy może w sieci Worldbox? O tym przekonamy się już niebawem.

Kermit the Frog x adidas Stan Smith
Kod: FX5550
Data: 2021
Cena: $90

Sprawdź również: Oto adidas Originals Stan Smith 'Christmas Monster' Inspirowane Postacią Gizmo Z Kultowego Filmu 'Gremlins' Z 1984 Roku

adidas