Proponowany post

W Przyszłości W Sprzedaży Zobaczymy Nowe Air Jordan 1 High Zoom 'Space Hippie'

28 maj 2020
W Przyszłości W Sprzedaży Zobaczymy Nowe Air Jordan 1 High Zoom 'Space Hippie'

O istnieniu kultowych Air Jordan 1, które na rynku pojawiły się w 1985 roku wie każdy, mniejszy lub większy fan obuwia. Ta kultowa sylwetka, jak i sama osoba Michaela Jordana, dzięki któremu one powstały, niczym logo 'Coca-Cola' kojarzona jest na całym świecie. Nieco inaczej jest w przypadku nowego projektu 'Space Hippie', którym stosunkowo niedawno pochwalił się amerykański producent.

Dziś te dwie rzeczy się łączą, a efektem tego są nowe Air Jordan 1 High Zoom 'Space Hippie', które w wybranych punktach sprzedaży, w tym prawdopodobnie i stołecznym WS2 zobaczymy dokładnie 12 sierpnia. Buty powstały na bazie odświeżonej wersji kultowego modelu z 1985 roku, w którego podeszwie upchnięto znacznie wygodniejszy oraz co ważne dynamiczniejszy system amortyzacji Zoom Air, o czym informuje nas prostokątna metka wszyta pomiędzy Swoosh'em a logo 'Air Jordan' na kołnierzu. Skoro już jesteśmy przy tym elemencie, to zwróćcie uwagę, że niczym go nie wykończono i cześć ta 'świeci' gołą pianką, nam kojarząc się z projektami Virgila Abloh z OFF-WHITE. Wróćmy jednak do sedna sprawy, czyli 'Space Hippie'. Tym określeniem od niedawna nazywane są buty Nike, które w dużej mierze powstały z materiałów z recyklingu. Tak również jest w przypadku tytułowych Jordanów, czego może nie widać na pierwszy rzut oka, ale tak faktycznie jest. Przyjrzyjcie się dokładnie ciemnemu fabrykatowi, z którego uszyto upper. Widzicie na nim kolorowe drobinki? To właśnie dowód na to, że cholewkę skonstruowano z materiałów 'z odzysku' zużywając przy tym znacznie mniej wody oraz emitując mniejsze ilości CO2. Zdecydowanie lepiej widać to w przypadku podeszwy. Kolorowe granulki, które widzicie na midsole oraz ich masa zatopiona w półprzeźroczysty outsole, to dosłownie zmielone odpady poprodukcyjne, powstałe podczas tworzenia z innych butów. Jeśli chodzi o kolorystykę, to designerzy jordan brand postawili na ciemne kolory przełamane krwistoczerwoną nicią na przeszyciach oraz bielą na podeszwie wewnętrznej. Buty jako całość naprawdę mogą się podobać i jesteśmy przekonani, że znajdą rzeszę swoich fanów, nie tylko wśród 'eko świrów'.

Tak jak wspominaliśmy wyżej, do sprzedaży trafią one już 12 sierpnia, a ich sugerowana cena detaliczna wyniesie 175$. Szukajcie ich w WS2, gdzie mogą się pojawić.


Jordan