W ramach zrównoważonej kolekcji 'Next Nature' Nike wypuści dwie wersje modelu Dunk

29 kwiecień 2021
W ramach zrównoważonej kolekcji 'Next Nature' Nike wypuści dwie wersje modelu Dunk

O tym, że coraz więcej producentów zaczyna zwracać szczególną uwagę na problem zanieczyszczeń oraz recyklingu wspominamy co jakiś czas. Jednym z nich jest oczywiście Nike, który szykuje się do wprowadzenia nowej, zrównoważonej kolekcji o nazwie „Next Nature”, kontynuując dążenie do celu, jakim jest zerowa emisja dwutlenku węgla i zerowa ilość poprodukcyjnych odpadów. Jesienią 2021 roku w starannie wyselekcjonowanych sklepach, mamy nadzieję, że i w stołecznym butiku Warsaw Sneaker Store zobaczymy nowe Dunk High, jak i Dunk Low wchodzące w skład wyżej wspomnianej kolekcji 'Next Nature'.

Niskie Nike Dunk Low dostaniemy ubrane w  kolorystykę “Sequoia/Orange-Medium Olive-Sail”, podczas gdy wysokie Nike Dunk to “Rattan/Black-Summit White-Sail”. Oba z nich w co najmniej 20% wykonano z materiału pochodzącego z recyklingu, uzupełniono metką „Made in Winter” na pięcie na i postawiono na nakrapianej podeszwie wykonanej z gumy Nike Grind. Jak widzicie na załączonych grafikach od py_rates materiałowo, szczególnie w wersji niskiej zapowiada się naprawdę ciekawie. Wszystko wskazuje na to, że stonowana, oliwkowa baza skonstruowana będzie w niecodzienny sposób, ale o tym przekonamy się bliżej ich premiery, która zapowiedziana jest na jesień.

Nowe Nike Dunk Low oraz Nike Dunk High 'Next Nature' w takich punktach, jak stołeczny butik Warsaw Sneaker Store zobaczycie w listopadzie. Sugerowana cena detaliczna za niskie wydanie wyniesie 110$ natomiast za wysokie 130$.