Proponowany post

W Tym Roku Na Półkach Ponownie Zobaczymy Retro Nike Challenger OG

16 czerwiec 2020
W Tym Roku Na Półkach Ponownie Zobaczymy Retro Nike Challenger OG

Dziś cofniemy się do 1979 roku, kiedy to światło dzienne ujrzał nowy biegowy model ze Swooshem na boku, a mianowicie Challenger. Ciekawostką jest to, że jest to jedna z pierwszych sylwetek wyposażonych w zygzakowaty układ dziurek, przez które przechodzą sznurówki, który w późniejszym czasie przyjął się między innymi w obuwi koszykarskim i przeniesiony został na takie klasyki jak Air Force 1, Dunki czy Air Jordan 1. 

Od momentu swojego debiutu szybko zniknął on z asortymentu marki, by w 2009 roku wraz z zapoczątkowaniem przez Nike linii Vintage wraz z kilkoma innymi modelami wrócić na półki. Przez kilka kolejnych miesięcy pojawiał się w sprzedaży w ciekawych, vintage'owych opcjach, w późniejszym czasie trafił on jednak w szeregi GR'owej kolekcji, by finalnie znów zniknąć z oferty marki. Dziś model ten wraca, a wszyscy fani klimatu vintage zacierają na niego ręce. W sieci pojawiły się oficjalne zdjęcia jednej z pierwszych wersji kolorystycznych, którą niebawem zosbaczymy u wybranych dostawców. Buty utrzymano w uwielbianym przez nas, nieco postarzonym klimacie, który świetnie oddaje żółta podeszwa idealnie komponująca się z językiem. Samą cholewę skonstruowano przy użyciu zamszu, nylonu oraz siateczki i kawałka skóry, czyli tego, jak to miało miejsce 41 lat temu. 

Buty w ciągu kilku następnych tygodni powinny pojawić się w wybranych punktach sprzedaży. Szukajcie ich też w stołecznym butiku WS2.


Nike