Proponowany post

W Tym Roku Z Okazji 25. Rocznicy Powstania Wrócą Kultowe Nike Air Max 96 II 'Goldenrod'

22 styczeń 2021
W Tym Roku Z Okazji 25. Rocznicy Powstania Wrócą Kultowe Nike Air Max 96 II 'Goldenrod'

Cześć zagorzałych, Air Max'owych świrów bacznie śledzących tematy związane z butami wyposażonymi w kultowy system Air Max lub ich wielokrotność wiedzą, że Nike przygotowuje się do powrotu kultowych Air Max 96 II. O tym, że na sklepowych pólkach zobaczyć mamy oryginalną kolorystykę 'Cherry' mieliśmy okazję wspominać TUTAJ, a o tym, że pomóc w ich promocji ma nowojorska marka Supreme - TUTAJ


Ostatni raz, kiedy marka z Oregonu pokusiła się o powrót dwóch oryginalnych kolorystyk tej sylwetki, miał miejsce 5 lat temu, ale nie oszukujmy się, z powodu zmiany podeszwy na lżejszą, zaczerpniętą z Air Max 95 Ultra SE sylwetka ta przez środowisko sneakerheadów nie została ciepło przyjęta - KLIK. Dopiero po 25 latach możemy uznać, że wracają kultowe Nike Air Max 96 II, a my mamy ich oficjalne zdjęcia, którymi chętnie się z Wami podzielimy. Zacznijmy może od historii powstania tej sylwetki. Air Max 96, przez wielu uznawany jest za stworzoną na siłę 'zapchaj dziurę' pomiędzy świetnie przyjętymi, nowoczesnymi  Air Max 95, a następnymi, równie innowacyjnymi Air Max 97. Ewidentnie coroczny plan wprowadzania nowych ermaksów odbił się czkawką na ich projektancie Sergio Lozano, który mamy wrażenie, nie miał konkretnego pomysłu na 96'tki. Ciekawostką związaną z tą sylwetkę, której możecie nie wiedzieć, jest też to, że model ten doczekał się dwóch wersji. Pierwsza wyglądała TAK, a na drugą z dopiskiem 'II' właśnie patrzycie. Co więcej, przez wprowadzenie  Air Max 96 przed Igrzyskami Olimpijskimi w Atlancie, to właśnie pierwsze wydanie miało znacznie większe znaczenie, aniżeli niż stojące w ich cieniu Air Max 96 II. 


Od razu na wstępie musimy zaznaczyć, że nadchodzące retro Air Max 96 w oryginalnej kolorystyce „Goldenrod”, nie jest perfekcyjną, zgodną z oryginałem sprzed 25, ale nie martwcie się, zmiany są naprawdę kosmetyczne. Prawdopodobnie ze względów konstrukcyjnych, oraz produkcyjnych najbardziej przeprojektowana zostałą podeszwa, a dokładnie kształt komór, w których zamknięte zostały widoczne poduszki systemów amortyzacji Air Max, z naciskiem na tył. Oczywiście, nie mamy też na co liczyć, że ich wielkość dorówna temu, co dostaliśmy ćwierć wieku temu. Niemniej jednak i tak jest o niebo lepiej, niż w przypadku nieudanych wersji sprzed 5 lat. Jeżeli chodzi o wielowarstwową, oddającą sportowy klimat lat, kiedy buty trafiły na rynek, to tutaj nie widzimy niczego niepokojącego. Agresywny kształt cholewki składający się ze skomplikowanego układu konstrukcyjnych paneli wykonanych ze skóry, siateczki czy odblaskowej 3M'ki są niemal identyczne, co nam się podoba. Kolorystycznie, wersja 'Goldenrod', to połączenie dominującej bieli z granatem oraz dodatkiem kontrastującej żółci. Całość prezentuje się naprawdę dobrze i jest to świetna okazja, aby uzupełnić swoją Air Max'ową kolekcję o naprawdę ciekawy kąsek i to w cenionych, oryginalnych barwach z epoki.

Szczegóły premiery Nike Air Max 96 II 'Goldenrod'

Sprzedaż w u takich specjalistów oferujących wyszukane, limitowane sneakersy, jak Warsaw Sneaker Store odbędzie się już niebawem. Sugerowana cena detaliczna oscylować będzie w przedziale 170-190$. 

Nike Air Max 96 II 'Goldenrod'
Kolor: White/Black-Midnight Navy
Kod: CZ1921-100
Data Premiery: TBA
Cena: 170-190$