Proponowany post

Remember His Name: The Rise of Kobe Bryant

Przed nami biografia, jakiej jeszcze nie widzieliśmy

W VITKACu Miała Miejsce Pierwsza Polska Premiera Kolaboracji Nike x OFF-WHITE

08 luty 2019
W VITKACu Miała Miejsce Pierwsza Polska Premiera Kolaboracji Nike x OFF-WHITE

Część z Was zapewne już Wie, że w jednym z polskich sklepów, a dokładnie na Trzecim Piętrze luksusowego domu mody Vitkac mieszczącym się w ścisłym centum Warszawy odbędzie się pierwsza polska premiera butów z kolekcji Nike x OFF-WHITE. Niestety, w tym miejscu nieco musimy Was zmartwić, ponieważ zapisy zostały już zamknięte, a wszystkie wylosowane osoby prawdopodobnie cieszą się swoimi parami. Komuś z Was się udało? Jeśli tak, to gratulujemy! Tak, jak przystało na globalną premierę, tak samo i w Vitkacu w sprzedaży pojawiły się obydwie wersje kolorystyczne modelu Air Max 90, w charakterystycznej dla Virgila Abloh stylistyce. 

Analogicznie do wszystkich poprzednich release'ów, również i teraz Virgil postawił na sprawdzony już sposób i jedyną zmianą, o jaką się pokusił, jest kolorystyka. Materiałowo, wszyscy, którzy mieli w swoich rękach poprzednie, równie świetne AM90 x OFF-WHITE wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia. Z racji tego, że takich osób prawdopodobnie nie jest wiele, przyjrzymy się nim nieco bliżej. Zdekonstruowany upper wykonany został przy użyciu szerokiego wachlarza materiałów. Mamy tutaj gładki, syntetyczny nubuk, skórę czy odporny na uszkodzenia mechaniczne rip-stop. Wzbogacono go o zgrzewane pod ciśnieniem dodatki, odważnie podkreślone szwy czy dosłownie nadrukowane bezpośrednio na powierzchnię cholewki napisy, będące tylko jednym z charakterystycznych elementów tego projektu, a przecież to jeszcze nie koniec. Virgil nie zapomniał o wyciętym z fragmentu miękkiej pianki ( tak ja to niegdyś robiono w butach Nike ) języku z przesuniętą metką czy oczywiście zakładką na tyle cholewki przykrywającą indeks. O plastikowej, jednokolorowej metce chyba nie musimy wspominać. Co do kolorystyki, to bardzo podoba nam się fakt, że Abloh pokusił się o wypuszczenie dwóch tak różniących się między sobą wariantów. Do wyboru mamy absolutną klasykę, czyli czerń z domieszką bieli oraz coś zupełnie nowego. 'Desert Ore' to oliwkowa, militarna baza z kontrastującym, brzoskwiniowym Swoosh'em na boku, której też nie można niczego zarzucić, a nawet zupełnie odwrotnie, niektórzy twierdzą, że jest ona dużo lepsza niż 'klasyka'. A Ty, którą z nich wybierasz?

To, co według nas ważne to, że ( mamy nadzieję ) to nie ostatnie słowo, które wypowiedział Vitkac. Czy sam koniec przygody z kolekcją Nike 'The Ten' oznacza początek dla tego projektu i w naszym kraju? Wszytko, wskazuje na to, że tak właśnie się stanie, a luksusowy dom mody, a dokładniej jego 'Trzecie Piętro' jeszcze nie raz nas zaskoczy. Chcielibyście? My tak. Poniżej dorzucamy Wam kilka zdjęć Nike Air Max 90 x OFF-WHITE, o których wspominaliśmy wyżej.