Proponowany post

W Wersji Tie-Dye Wracają Nike SB Dunk Low 'Raygun' Z 2005 Roku

05 grudzień 2019
W Wersji Tie-Dye Wracają Nike SB Dunk Low 'Raygun' Z 2005 Roku

Temat retro kolaboracyjnych wersji butów, to dla niektórych płachta na byka i trochę się z tym zgodzimy. Po części rozumiemy osoby chcące uzupełnić swoje kolekcje o nierzadko bardzo drogie kolorystyki butów, które na przykład wychodziły przed tym jak zaczęły się w ogóle interesować tematyką obuwia lub te, których ulubione sneakersy sprzed 'X' najnormalniej w świecie nie nadają się już do chodzenia. Z drugiej strony jest to trochę niesprawiedliwe względem osób, które poświęciły swój czas, energię oraz często niemałe pieniądze na zdobycie wymarzonej pary, bardzo o nią dbały, a później okazuje się, że w sprzedaży pojawia się retro collabo. Co wy sądzicie na ten temat? 

Nieco inaczej jest w przypadku nadchodzącego retro Nike SB Dunk Low 'Raygun', które na półkach wybranych skateshop'ów debiutowały w 2005 roku. Tak, osiągające aktualnie ceny rzędu około +1000€ za parę buty sprzed 14 lat ponownie pojawią się w sprzedaży, ale nie pod postacią w 100% wiernego oryginałowi retro. Kolorystyka inspirowana była fikcyjną drużyną koszykarską Roswell Rayguns starej ligi ABA wykreowaną przez Nike na wzór późnych latach 70. Zmianą, która zaszła zarówno w wersji czarnej ,jak i białej jest zastąpienie kolorowych, jednolitych paneli wersją barwioną przy użyciu popularnej ostatnio techniki Tie-Dye. Zmiana ta nie wzięła się tutaj z przypadku i jest to hołd w stronę zmarłego w ubiegłym roku Sandy Bodeckera, założyciela skateboardingowej linii Nike SB, który często widywany był w bluzie z kolekcji Raygun w takiej właśnie Tie-Dye'owej wersji. Co do samej budowy, to zarówno wersja 'Home' czarna, jak i druga 'Away' białą niemal w całości wykonane są z naturalnej, mięsistej skóry z dodatkiem syntetycznego materiału otulającego napompowany język. Każda naprzemiennie zdobiona ciemnymi lub jasnymi akcentami. Oczywiście nikt nie zapomniał o haftowanym kosmicie z piłką zamiast głowy na pięcie. 

Buty do sprzedaży trafią już 27 grudnia, a ciekawostką jest to, że czarny wariant dostępny będzie też w rozmiarówce dziecięcej.


Nike SB