Proponowany post

Warsaw Sneaker Market vol.3 - relacja

18 czerwiec 2015
Warsaw Sneaker Market vol.3 - relacja

W minioną sobotę odbyła się trzecia już edycja Warsaw Sneaker Market. Jest to jedna z najważniejszych obecnie krajowych imprez dedykowana kulturze kolekcjonowania butów. Jeżeli nie udało Wam się dotrzeć na WSM, sprawdźcie obszerną fotorelację.

WSM vol.3 odbył się w warszawskim studiu fotograficznym Pin Up, które zajmuje przestrzeń starej drukarni Życia Warszawy. Postindustrialna przestrzeń przeniesiona w świeżą, nieco nowoczesną formę, już po raz drugi doskonale sprawdziła się jako tło dla sneakersowego eventu ( wcześniej w Pin Up Studio odbyła się pierwsza polska edycja Sneakerness).

Na WSM spotkać można było sporą liczbę prywatnych sprzedawców, którzy suto zastawili stoły swoimi niejednokrotnie bardzo rzadkimi butami. Nie trzeba długo się zastanawiać, żeby stwierdzić, że największe stoisko miał oczywiście Harpagan, który z sukcesami wojuje także na europejskich targach.

Spośród marek prezentujących się na WSM najciekawiej wypadł Le Coq Sportif, który na stanowisku odwołał się do swojego bogatego heritage. Można było na nim zobaczyć printy starych katalogów oraz reklam, wintydżowe pary przywiezione z Francji, zapoznać się z bieżącą kolekcją, a także rzucić okiem na to, co w sklepach znajdzie się za chwilę. Miłym dodatkiem były torby pełne katalogów, breloków i naklejek.


Asics natomiast zaprezentował sample, których oglądanie dotychczas możliwe było tylko dla ludzi z wewnątrz branży. To zabieg, który zawsze budzi wśród but-głów sporo emocji i tak też było tym razem. Reebok kontynuował urodziny swojego ikonicznego Ventilatora i dzięki wbudowanym w swoje stoisko ogromnym wiatrakom, wnosił przyjemny powiew do sal pełnych gorącej atmosfery. Warto również wspomnieć o stanowisku, gdzie  dystrybutor połączył marki Supra oraz Etnies budując ogromny sklep. Kangaroos mimo małego stoiska zaznaczył swoją obecność w niewątpliwie przyjemny sposób, pozbywając się megalomańskich ekspozytorów na rzecz skromnej, aczkolwiek estetycznej, drewnianej konstrukcji na której pełno było butów z kieszonkami.

Trzecim i równie ważnym filarem WSM obok resellerów i marek,  były sklepy wśród których znalazł się Worldbox, Pan Pablo oraz Run Colors. Nie zabrakło też okołobutowych akcesoriów – środków do czyszczenia, sznurowadeł, kubków. Wśród najciekawszych stoisk wymienić możemy Sneaker Wash, który jest stacjonarnym punktem czyszczenia butów w Warszawie. To bardzo ciekawa i zupełnie nowa w Polsce inicjatywa. 
Fot. Grzesiek Fokier Cieśluk 

Tagi: -