We Are Radar - XAMIGA live

16 wrzesień 2012
We Are Radar - XAMIGA live

Już za dwa tygodnie na imprezowej mapie Krakowa zadebiutuje Radar, nowy klub powiązany z kultową już miejscówką Love Krove. Otwarciu towarzyszyć będzie trzydniowy event "We Are Radar", podczas którego przedpremierowo usłyszymy nowy materiał duetu XAMIGA. Szczegółowy "rozkład jazdy" znajdziecie tradycyjnie w dalszej części newsa.

We Are Radar - XAMIGA live

Czas wakacyjnego lenistwa poświęciliśmy na modernizację dolnej części LoveKrove & Radar Gallery, po to by zaraz na początku nowego sezonu ruszyć w całkiem nowej jakości.
Koniec września uznaliśmy za idealny moment, by zaprezentować w skondensowanej formie to co będzie się działo w najbliższych miesiącach.
W piątek (28.09) swój przedpremierowy matariał dla legendarnego RUSH HOUR zaprezentują XAMIGA, czyli LEGOWELT - człowiek, który w trakcie 15 lat tworzenia muzyki elektronicznej wyprodukował niezliczoną ilość genialnych utworów, EPek i remixów oraz XOSAR - przedstawicielka świeżego podejścia do mrocznej strony techno i house'u prosto z San Francisco.
W sobotę (29.09) przedpremierowy materiał live zaprezentują dla Was czołowi producenci rodzimej sceny nu-beat'owej czyli Daniel Drumz i Teielte. Ponadto znany z projektu Night Marks Electric Trio dj i producent- Spisek Jednego zagra wybornego seta.


ZAGRAJĄ:

28.09 | PIĄTEK:

XAMIGA live! (LEGOWELT & XOSAR) rush hour, clone, creme NL/USA
CHINO live!
ELTRON JOHN
OLIVIA UNGARO
KINZO CHROME

VJ: JQM VSSP STUDIO

www.legowelt.com
http://www.discogs.com/artist/Legowelt
http://www.xosar.com/
http://soundcloud.com/xosar

bilet: 10 zł
start 22.00

——————————

29.09 | SOBOTA:

TEIELTE live!
DUNIEL DRUMZ live!
SPISEK JEDNEGO
SENOR SOUL

VJ: JQM VSSP STUDIO

wstęp wolny
start: 22.00

http://danieldrumz.com/
http://www.facebook.com/pages/Teielte/439062285315?ref=ts
http://www.facebook.com/SpisekJednego/info?ref=ts

——————————

30.09 | NIEDZIELA

STUDIO 51.15 x DIGITAL MEDITATION
(HERMAN x DVORAK)

wstęp wolny
start 18.00

——————————

gdzie: LoveKrove & Radar
ul.Brzozowa 17
BIO:

LEGOWELT
—Piętnaście lat w biznesie zaowocowało dyskografią tak obszerną i głębinowo przepastną jak sama jego muzyka. Legowelt opublikował dziesiątki płyt pod niezliczonymi aliasami i pseudonimami - sam chyba nie potrafi ich zliczyć. LEGOWELT opisuje swoją muzykę jako „hybrydę slam jack i haskiej elektroniki, stopionych z głębokimi brzmieniami rodem z Chicago, doprawionych ponurym romantyzmem ghetto technofunku, aurą ścieżek dźwiękowych prosto z horrorów, i wieloma innymi izotopami dźwięku”. W 2002 roku Wolfers zainstniał poza undergroundem - wpływowy niemiecki Groove Magazine okrzyknął jego "Disco Route" kawałkiem roku. Od tego czasu Wolfers zjechał ze swoim materiałem wszystkie kontynenty, karmiąc publiczność smakowicie mroczną odmianą haskiego surowego electro.

XOSAR
—Tajemnicza XOSAR. Potomkini bengalskiego konstruktora statków kosmicznych i irokezkiej lekarki urodziła się w San Jose, a wychowała w San Francisco. Obecnie mieszka w małej wioseczce położonej nad Morzem Północnym. Większość czasu spędza spacerując po mrocznych lasach, gdzie chłonie energię natury i pierwotnych sił, które są inspiracją dla jej zmysłowych i egzotycznych muzycznych produkcji mocno inspirowanych detroit techno i oldschoolowym brzmieniem chicago house.Niepokojący muzyczny klimat XOSAR to połączenie klimatu spokoju leśnych kniei z przestrzeniami podwodnych głębin.Koncertowała w San Francisco, Nowym Jorku, WIedniu, Berlinie, w Hadze i wielu innych miejscach na globie.Głeboki beat świetnie sprawdza się zarówno na parkiecie, jak i seansie spirytystycznym. XOSAR związana jest z wytwórniami Rush Hou, M Division & L.I.E.S.

TEIELTE
—Producent, którego brzmienie jest wypadkową pierwotnej fascynacji hip-hopem i współczesną elektroniką. Jego muzyka charakteryzuje się wielowarstwową strukturą pełną mrocznych elementów w oprawie połamanych bitów. W 2010 roku otworzył katalog wytwórni U KNOW ME płytą „Homeworkz” a jego ostatnia ep-ka „Wooden Love” zebrała doskonałe recenzje. Swoje live acty prezentował m.in. na festiwalu Tauron Nowa Muzyka, Boogie Brain czy Heineken Openair. Dzielił scenę z takimi artystami jak Black Milk, Sbtrkt, Dimlite, DELS, Fulgeance, Robot Koch, fLako, Dimlite, The Clonius, Ghostpoet.. Remixował m.in. Robot Kocha, Daniela Drumza, Enveego, en2aka, Ptr1, Liquid Molly, Mcq, Pablo Hudini, Lower Entrance czy Łony & Webbera.

DANIEL DRUMZ
—DJ i producent z Krakowa. Na scenie obecny od ponad 10 lat. W 2003 roku, dzięki wywalczeniu tytułu mistrzowskiego na swojej pierwszej turntablistycznej bitwie (wtedy jeszcze pod pseudonimem DJ Taśmy), zapewnił sobie stałe miejsce wśród czołowych polskich turntablistów. Od 2004r. - aż do momentu zakończenia działalności przez grupę w 2008 roku -koncertował i nagrywał z legendarnym zespołem Grammatik. Cały czas koncertuje z Eldo.
Autor wielu mixtape'ów oraz dwóch winylowych wydawnictw
(nakładem JuNouMi/UKM Records), które zostały ciepło przyjęte -również poza Polską. Grał m.in. w NYC, Londynie, Berlinie, Dublinie, Wilnie, Pradze i setkach innych miejsc. Od początku 2012 prowadzi swoją autorską audycję Electric Relaxation Show na falach krakowskiej Radiofonii. Uczestnik Red Bull Music Academy Bass Camp Warsaw (2012).
Dzielił scenę z takimi artystami jak De La Soul, Guru, Quantic, SBTRKT, Dorian Concept, Karl Hector & the Malcouns, Talib Kweli, Dilated Peoples, Zed Bias, Tony Nwachukwu, Onra, dÉbruit, Krystal Klear, Dimlite, Suff Daddy, Fulgeance, Ugly Duckling, Rahzel, Kidkanevil, Ikonika, B. Bravo - co
przy okazji bardzo dobrze obrazuje jego muzyczne zainteresowania.

SPISEK JEDNEGO
—DJ i producent z Wrocławia. Współtwórca
fenomenalnego Night Marks Electric Trio. Jego wysiłki producenckie w NMET oraz solo zostały docenione zaproszeniem do RBMA Bass Camp 2012 gdzie wraz z czołówką polskiej sceny muzycznej doskonalił swoje umiejętności. Efektem jego (i jego Bass Camp'owych towarzyszy) pracy będzie wydany nakładem S1 Warsaw krążek z utworami powstałymi podczas tego wydarzenia.

 

Tagi: -