Włoski Slam Jam łączy siły z New Balance i projektuje własną kolorystykę M991

20 kwiecień 2021
Włoski Slam Jam łączy siły z New Balance i projektuje własną kolorystykę M991

Włoski butik Slam Jam to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w Mediolanie. Kolebka mody istniejąca od 1990 roku na swoim koncie ma kilka ciekawych projektów stworzonych we współpracy z największymi sportowymi markami z całego świata. Wśród nich jest między innymi New Balance, z którym w 2019 roku z okazji 30. rocznicy powstania Slam Jama przy użyciu platformy NB1 stworzył 89 par szarych 990v3, które tak naprawdę nie do końca możemy nazwać oficjalną kolaboracją. 

Nieco inaczej jest w przypadku nowych Slam Jam x New Balance M991, które śmiało będziemy mogli nazwać współpracą. Buty utrzymane będą w kilku odcieniach stonowanej szarości, co zdecydowanie może się spodobać wszystkim fanom kultowej szarości od NB. Mimo tego, że buty nie zaskakują masą kontrastujących barw, to już sam układ kolorów powoduje to, że ciężko oderwać od nich wzrok. Szczerze musimy pogratulować ekipie projektantów Slam Jam, za to, jak udało się im to osiągnąć i  musimy przyznać, że projekt ten jako całość naprawdę nam się podoba. Ze względu na to, że jest to wydanie 'Made in UK' nie mamy się co martwić o jakość użytych do produkcji materiałów oraz sposób ich złożenia, które stać będą na najwyższym poziomie. 

Niestety data premiery limitowanych Slam Jam x New Balance M991 nie jest nam jeszcze znana. Czy pojawią się one tylko i wyłącznie w dystrybucji Slam Jam, czy spodziewać się ich możemy również w takich punktach jak Warsaw Sneaker Store też pozostaje tajemnicą.