Proponowany post

Włoski Slam Jam Oficjalnie Prezentuje Dwie Kolorystki Zaprojektowanych Przez Siebie Nike Dunk High

22 wrzesień 2020
Włoski Slam Jam Oficjalnie Prezentuje Dwie Kolorystki Zaprojektowanych Przez Siebie Nike Dunk High

Slam Jam - założony przez Lucę Beniniego w 1989 roku concept, narodził się, aby służyć scenom undergroundowym jeszcze na długo przed pojawieniem się terminu streetwear. Ze swojej siedziby w Ferrarze, z dala od europejskiego sklepu, Slam Jam był w stanie wypracować swój własny, bardzo charakterystyczny styl, łącząc sztukę, muzykę i clubbing, oraz stając się pierwszym we Włoszech importerem nieznanych wówczas marek, takich jak Stussy. Zaczynając od małego magazynu na wiejskich przedmieściach Ferrary, w ciągu ostatnich 30 lat Slam Jam stał się uznaną na całym świecie instytucją kulturalną, którą doceniło między innymi Nike. 


Już jakiś czas temu mieliśmy okazję informować Was o tym, że Luca szykuje się do premiery kolejnego kolaboracyjnego projektu z amerykańską marką w tle, gdzie pierwsze skrzypce zagra hajpowy Nike Dunk w wersji High. Po tygodniach oczekiwać w końcu duet ten oficjalnie dzieli się ze światem efektami swojej pracy. Tak jak wspomnieliśmy, buty dostępne będą w dwóch wersjach kolorystycznych do wyboru. Jasna, będzie tą skromniejszą, ale i bardziej limitowaną dostępną jedynie w sklepie Slam Jam oraz za pośrednictwem aplikacji SNKRS, drugą dodatkowo dostaniecie w zaprzyjaźnionych sklepach ( może i w stołecznym CL20, kto wie? ). Same buty po raz kolejny udowadniają, że to drobne szczegóły tworzą unikalny klimat danego wydania i nie trzeba od razu korzystać z pełnej palety kolorów czy krzykliwych materiałów, żeby zrobić coś niesamowitego i to właśnie daje nam SJ, a diabeł tkwi w szczegółach. Dunki skonstruowano przy użyciu świetnej jakości naturalnego zamszu oraz skóry z dodatkiem tworzywa sztucznego, którym wykończono Swoosh na panelu bocznym. Skoro już przy nim jesteśmy, to zwróćcie uwagę, że nieco go przeprojektowano i w tylnej części odłączono go od cholewki, tworząc subtelną, brandowaną pętelkę. Motyw odwróconego brandingu znanego z poprzednich Blazerów od Slam Jam został w tym projekcie powielony, ale już subtelniejszy sposób, co zobaczyć możecie na metce wszytej w język. Unikalnym elementem jest też podłużna, jednorzędowa perforacja, którą znajdziecie na toeboxie i boku. Niestandardowa jest też podeszwa, którą wykonano z półprzeźroczystego tworzywa. Dodatkowo w wersji czarno-białej pokuszono się też o dwukolorowe, idealnie komponujące się z całością sznurówki.

Slam Jam x Nike Dunk w kolorze 'Light Grey' ukażą się 3 października wyłącznie w Slam Jam i na SNKRS . Kolorystyka 'Black' zostanie wydana 30 października w wybranych sklepach na całym świecie.


Slam Jam
Nike