Proponowany post

Wraca Oryginalna Kolorystyka Asics-Tiger GEL-Kayano V

14 listopad 2018
Wraca Oryginalna Kolorystyka Asics-Tiger GEL-Kayano V

Nie od dziś wiadomo, że japońska marka Asics-Tiger posiada bardzo bogate archiwum, do którego nie boi się zaglądać. Kolejną sylwetką, która po ładnych 19 latach od momentu swojego debiutu już niebawem pojawi się na półkach najlepszych sklepów jest GEL-Kayano V z 1999 roku. Niezmiernie cieszy nas również fakt, że będzie to powrót ich oryginalnej wersji kolorystycznej.

Zacznijmy jednak od samego początki i poznajmy krótką historię tej kultowej już linii butów biegowych. Całość w 1993 roku zapoczątkował Toshikazu Kayano, a jego celem było rozwiązanie pewnego problemu. Pierwszy model butów Kayano zaprojektowany został z myślą o biegaczach długodystansowych. Miał on zapewniać maksymalny komfort, amortyzację oraz odpowiednie dopasowanie. Należało również zwrócić uwagę na to, że konkurencja nie spała, a jej produkty również były wysoce zaawansowane. Tworząc pierwsze Kayano, Toshikazu inspirował się egzoszkieletem żuka, co już na pierwszy rzut oka widać na 'rogatych' elementach podeszwy. Dodatkowa, unikalna klatka na podeszwie miała na celu wzmacniać cholewkę wykonaną z syntetycznego zamszu oraz siateczki Coolmax zapewniającej odpowiednią wentylację. Za maksymalny komfort użytkowania odpowiedzialna była oczywiście podeszwa. Tutaj zastosowano piankę o podwójnej gęstości, widoczną poduszkę Theta GEL z tyłu oraz porowatą P-GEL na przodzie. Miks ten okazał się strzałem w dziesiątkę, a seria Kayano produkowana jest do dziś.


Piąty model GEL-Kayano to idealnie wpisujący się w panujące trendy klasyk. Tworząc go, japońscy projektanci postanowili wszystko podwoić. To właśnie z tego powodu 'piątki' mogą pochwalić się dwoma widocznymi przez podeszwę zewnętrzną elementami GEL I. Podeszwę środkową dodatkowo wyposażono w system DuoMax, czyli odlano ją z pianki o dwojakiej gęstości zapewniającej większą wydajność. Materiałowo mamy tutaj klasyczne połączenie jasnej skóry i siateczki z odważnym, sporych rozmiarów brandingiem na boku w kolorze czarnym. Całość okraszona jest kontrastującymi, żółtymi i niebieskimi detalami oraz odblaskową taśmą 3M.

Buty w jak najbardziej zbliżonej do oryginału formie, już w ten piątek dostępne będą w stołecznym sklepie Warsaw Sneaker Store. Ilość butów jest mocno ograniczona.


Wersja OG z 1999 roku.
Asics-Tiger