Proponowany post

Wracają Asics GEL-Kinsei OG Z 2006 Roku.

28 sierpień 2019
Wracają Asics GEL-Kinsei OG Z 2006 Roku.

Część z Was pewnie kojarzy prezentowany przez nas w połowie czerwca kolaboracyjny projekt pomiędzy japońską marką Asics, a Affix Works, z którym stoją takie głowy jak Kiko Kostadinov, Taro Ray, Stephen Manna i Michael Kopelman na bazie modelu GEL-Kinsei. Współpraca ta była jedynie wstępem do powrotu tej typowo performanceowej, okrzykniętej jako najbardziej zaawansowany technologicznie model butów tamtych czasów sylwetki, której projektowanie trwało aż 8 lat i pochłonęło 3 miliony dolarów.

Za wszystko w 2006 roku odpowiedzialny był Japończyk, Hisanori Fujita, który podczas jego tworzenia mocno inspirował się samurajami i ich orężem, zbroją, która chroni ich ciało, a jednocześnie jest elastyczna czy kataną, która odnosić się ma do pięty modelu GEL-Kinsei. Buty dosłownie naszpikowane były najnowszymi technologiami, co jak wcześniej wspomnieliśmy, bardzo szybko po ich premierze 13 lat temu krzyknięte zostały jednymi z najbardziej zaawansowanych butów biegowych na rynku. Modernistyczny, jednolicie srebrny upper skonstruowany został z wykorzystaniem technologii BIOMORPHIC FIT ™ zapewniającej lepsze dopasowanie i komfort w miejscach, gdzie nasza stopa najbardziej tego potrzebuje, a cholewka może ulec największej deformacji. Przejdźmy piętro niżej, gdzie dzieje się jeszcze więcej. Przednią część podeszwy zaczerpnięto ze sprawdzonych GEL-Kayano 12, ale tył, to już nowa, rewolucyjna konstrukcja, której nie da się pomylić z żadną inną. Prócz zastosowania systemu I.G.S (IMPACT GUIDANCE SYSTEM) odpowiedzialnego za maksymalizowanie zachowania naturalnego ruchu stopy, flagową technologię GEL pod piętą podzielono na trzy duże sekcje utrzymane w jednej kołysce, które ze sobą współpracują. Gdyby tego było mało w modelu GEl-Kinsei jako pierwszym zastosowano system TRUSSTIC - ekologiczny komponent znajdujący się pod środkiem podeszwy buta. Wspomaga on kontrolę nadmiernej pronacji poprzez silnie wypoziomowane warstw podeszwy środkowej. Obniża też wagę całej konstrukcji platformy, jednocześnie wzmacniając strukturę buta i przedłużając jej żywotność. Teraz buty pod postacią perfekcyjnie dopracowanego retro raz jeszcze trafiają do sprzedaży. 

Buty na półkach wybranych sklepów, w tym stołecznego butiku CL20 powinny pojawić się już 29 lipca. Sugerowana cena detaliczna to 190 euro.


Ascis