Proponowany post

Wracają Nike Air Force 1 'Olympic' Z 2004 Roku

15 czerwiec 2020
Wracają Nike Air Force 1 'Olympic' Z 2004 Roku

Nike Air Force 1, to ten model butów, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jeżeli jednak nie wiesz skąd i kiedy powstał ten klasyk, już teraz odsyłamy Cię do krótkiej historii tej sylwetki, którą znajdziecie tutaj. Dla wszystkich, naprawdę wiernych fanów, którzy interesują się historią AF-1 i od wielu lat na bieżąco śledzą ich premiery mamy bardzo istotną informację. Zapewne cześć z Was kojarzy wychodzącą w 2004 roku kolorystykę 'Olympic' nawiązującej do kolorowych kół na fladze olimpijskiej, której aktualne ceny na rynku wtórny osiągają astronomiczne kwoty, prawda? Otóż wszystko wskazuje na to, że w sierpniu tego roku zobaczymy ich niespodziewaną re-edycję. 

Niestety, na ten moment w sieci nie pojawiły się żadne fotografie nadchodzącej re-edycji, ale jeżeli wierzyć źródłom, to buty wykonane mają być z największą dbałością o detale i wiernie przypominać pierwowzór sprzed 16 lat. Wtedy model ten charakteryzowała siateczkowo-skórzana cholewka, którą zdobi masa kolorów. Front wykończono mieniącym się srebrem, który przez wielu uważany jest jako nawiązanie do srebrnego medalu olimpijskiego, a panel środkowy klasyczną czernią. Kolorowy tył to odniesienie do wyżej wspomnianych okręgów na fladze olimpijskiej, które w 1912 roku zaprojektował inicjator wskrzeszenia tej sportowej idei, baron Pierre de Coubertin. Całość zespolono ze śnieżnobiałą podeszwą z szarymi dodatkami oraz czarnym spodem.

Tak jak wspominaliśmy, buty w wybranych punktach sprzedaży, być może, że i w stołecznym butiku WS2 zobaczymy w sierpniu tego roku.


Nike