Proponowany post

Wracają Nike Air Safari OG

06 luty 2018
Wracają Nike Air Safari OG

Czy wszystko wskazuje na to, że Nike zafundować nam chce retro każdego z ważniejszych modeli w ich historii? Po niedawnym powrocie Air Max 1 w czterech oryginalnych kolorystykach doczekaliśmy się trzech pozycji od Air Max 97, dwóch 98, a chwilę temu na półkach wylądowały również 180 czy 93. Należy też wspomnieć, że wkrótce spodziewać możemy się aż trzech kolorów Air Huarache, oraz Air Max 95, a to jeszcze nie wszystko. 

Już niebawem na sklepowych półkach zobaczycie również but z 1987 roku, a mianowicie Air Safari w swojej oryginalnej kolorystyce sprzed lat. Przy tej okazji należy chwilę o nim pogadać. Model ten jako pierwszy w historii Nike pokryty był tym charakterystycznym, zwierzęcym wzorem 'Safari', który na jego potrzeby został wymyślony. Tak, stąd właśnie nazwa tej sylwetki. Nad ich tworzeniem pieczę sprawował sam Tinker Hatfield. Model ten miał być niejako próbą wyjścia ze strefy sportu i chęcią zaistnienia w świecie mody casual. Co ciekawe inspiracją do ich stworzenia była wykonana ze strusiej skóry kanapa, którą Tinker zobaczył w jednym z meblowych sklepów w Nowym Jorku. 'Safari Print' jest jego odpowiedzią na poszukiwania sztucznego zamiennika materiału z mebla.

Co do samych butów tak jak już zdążyliśmy wspomnieć upper zbudowany jest przy użyciu naturalnej skóry licowej w czarnym i pomarańczowym kolorze zestawionym z kultowym, szarym wzorem. W celu zachowania odpowiedniej wentylacji w dość zabudowanej konstrukcji język otrzymał subtelną perforację. Całość postawiono na dwukolorowej podeszwie z zamkniętym w jej wnętrzu systemem amortyzacji Air. Prócz oryginalnej kolorystyki do sprzedaży trafi również wariant zupełnie czarny.

​Buty już niebawem dostaniecie między innymi w WS2.

Nike

Tagi: -