Wspólnie Z New Balance Świętujemy Grey Day!

04 wrzesień 2019
Wspólnie Z New Balance Świętujemy Grey Day!

Lata 90. to czas, kiedy rynek sportowy bardzo prężnie się rozwijał. Niemal co chwilę na sklepowych półkach lądowały nowe modele butów, a producenci prześcigali się w wymyślaniu coraz to nowszych rozwiązań czy opracowaniu jeszcze bardziej zaawansowanych technologii. Obuwie biegowe poszczególnych brandów raziły swoimi jaskrawymi kolorystykami, które przodowały w ich bardzo bogatym asortymencie. Będąca już od ponad 100 lat na rynku amerykańska marka New Balance postanowiła zaryzykować i podejść do tematu zupełnie z innej strony, co według nas było strzałem w przysłowiową 10!

W 1980 roku, kiedy konkurencja szalała z najróżniejszymi kolorami New Balance wypuścił serię szarych butów, które były swoistą odpowiedzią na aktualnie panujące na biegowym rynku trendy, a co najważniejsze zapełniały modową lukę, gdzie barwy rządziły się swoimi prawami. Zabieg ten zdawał się być bardzo ryzykowny i kontrowersyjny, ale przecież nie wszyscy lubią ultra kolorowe buty, przez co 'szaraki' nie tylko ze względu na swoją stonowaną kolorystykę zrzeszyły sobie wielu fanów na całym świecie. Od tego momentu New Balance wprowadził na rynek masę nowych modeli w tej kolorystyce, które połączyły pozornie odległe światy mody i sportu, a szare 'eNki' pojawiają się na największych pokazach mody. 

'Szary to nie tylko odcień, lecz przede wszystkim symbol, który jednoczy globalną rodzinę niezależnych i nieustraszonych fanów New Balance. Szary - nie znaczy nudny!' Już 5 września New Balance świętować będzie dzień szarych butów - 'Grey Day'. Z tej okazji w ramach limitowanej linii 'Made in USA', która od wielu lat zaskakuje nas nienaganną jakością wykonania oraz świetnymi materiałami, takimi jak naturalny zamsz, skóra czy siatka powstały dwie specjalne edycje kultowego już, prywatnie przez nas uwielbianego modelu 997. Dzięki uprzejmości New Balance Polska w nasze ręce trafiły 997S, które łączą w sobie klasyczną cholewkę 997 zestawioną z unowocześnioną podeszwą z modelu S wyposażoną w system ENCAP Reveal, który poprawia stabilizację stopy i sprawia, że podbicie buta jest niezwykle miękkie. Klasyczna wersja, również dotknięta została frywolną ręką sztabu designerów z USA. Elementem wyróżniającym MADE 997 jest zastąpienie standardowej metki na boku haftowanym napisem New Balance / MADE in USA, który standardowo znajdziecie na języku. Tam go jednak zabrakło. 

Premiera obydwu z nich przewidziana jest na Gray Day, który przypada na 5 września. Retail każdej z pary wynosi 250 euro, ale w przypadku wydań Made in USA jest on zupełnie zrozumiały, bowiem buty wyposażone w metkę z tym napisem po prostu tyle kosztują. Butów szukajcie w wybranych sklepach z asortymentem marki.

New Balance
Foto:Tenisufki.eu/50production