Wszystko co powinniście wiedzieć o premierowym pokazie Vetements

31 maj 2021
Wszystko co powinniście wiedzieć o premierowym pokazie Vetements

Od kilku dni za pośrednictwem social mediów osadzonego w szwajcarskiej stolicy brandu, mogliśmy zaobserwować fragmentarycznie zapowiadany event, związany z najnowszą kolekcją spod szyldu braci Gvasalia.
Tym z was, którzy nie mieli okazji obcować ze sztuką designu, jaką od 2014 roku uprawia Vetements (z języka francuskiego: ubrania), przypominamy koncept ubiegłoroczny, kiedy to w geście wyśmiewającym do granic możliwości podejście zarówno branży modowej jak i kapitalistycznego klienta, za sprawą miedzy innymi doboru oraz aranżacji miejsca, zaprezentowano kolekcję na sezon wiosna/lato 2020. No bo czy byliście kiedyś w McDonald's na pokazie mody? Poniżej załączamy wam kilka wrzutek ze wspomnianego wydarzenia.


Przyzwyczajeni do systemu wrzucania relacji z pokazów poszczególnych sezonów via youtube na kanał Vetements Official, kilkuminutowych filmów prosto z catwalków, tym razem dostaliśmy 129 różnych kreacji, zamkniętych w a'la photoshopowej stylistyce. W sekcji opisowej nie trafiła się literówka. Możemy domniemywać, że poprzez nazwanie tego show Spring Summer 2022, twórcy postanowili oddać klimat, w jaki wpisali asortyment prezentowany podczas ostatniej premiery, jako wychodzący poza ramy czasowe. Idea zaserwowana nam przez Vetements ma zwracać uwagę na zacierające się granicę między tym co realne, a tym co w szczególności przez sytuację pandemiczną absorbowało nasz czas, czyli scrollowanie instagrama i bezkrytyczna, bezwarunkowa wiara w autentyczność odbieranych treści. W rozmowie, nomen omen poprzez platformę Zoom dla magazynu Vogue, Guram Gvasalia podzielił się refleksją na temat często mijających się z prawdą interpretacji treści w internecie. Konsument patrząc na zdjęcie umieszczone gdzieś w sieci, powinien zastanowić się czy to co widzi ma rację bytu? Czy jest po prostu dwuwymiarową projekcją.


''Do we consume the internet or does it consume us?''  ~ Guram Gvasalia

Tagi: vetements