Proponowany post

WTAPS Bierze Na Warsztat Kultowe Bootsy Dr. Martens 1460 Remastered

17 listopad 2020
WTAPS Bierze Na Warsztat Kultowe Bootsy Dr. Martens 1460 Remastered

Częściowo pozostajemy w temacie japońskich brandów i po szybkich oględzinach tego, co do zaoferowania ma dla nas CAL O LINE, zerkniemy co do zaoferowania ma dla nas streetwearowy weteran u z Kraju Kwitnącej Wiśni, a mianowicie WTAPS (historię tej japońskiej marki znajdziecie tutaj), który wszedł właśnie w kolaboracyjny projekt z Dr. Martens

Wspólnymi siłami stworzyli nową wersję będącego na rynku od 60 lat, jubileuszowego modelu 1460 w wersji Remastered. Projekt z WTAPS jest jedenastym z dwunastu zapowiedzianych na ten rok, także w grudniu dostaniemy ostatni. Wracając do sedna sprawy, japońska marka postanowiła dotkliwie przerobić tego kultowego Boots'a i wprowadzić kilka ciekawych, konstrukcyjnych zmian. Pierwszą i chyba najbardziej rzucającą się w oczy jest zastąpienie standardowego systemu sznurowania zapięciem na klamry. But jest również wyposażony w wyróżniający się srebrny nosek ze stali z tłoczonym logo „WT”. Kolejnym charakterystycznym elementem projektu są  często używane przez Tetsu współrzędne sklepu WTAPS w Tokio wytłoczone na bocznej ćwiartce, po raz pierwszy pojawiającej się na Martensach. Same buty utrzymane są w klasycznej czerni z dodatkiem srebra na wcześniej wspomnianym czubku oraz kontrastującej żółci na pętelce z tyłu.

Sprzedaż rusza 28 listopada. Niestety, na ten moment nie mamy informacji, czy buty zobaczymy też w stołecznym butiku CL20, gdzie już teraz dostaniecie kilka modeli od obuwia wynalezionej przez Niemca, doktora Klausa Märtensa marki Dr. Martens, zresztą zobaczcie sami KLIK.