Proponowany post

Z Okazji 30. Rocznicy Modelu Powstania GEL-Lyte III Raz Jeszcze Zobaczymy Collab Z mita Sneakers

14 styczeń 2020
Z Okazji 30. Rocznicy Modelu Powstania GEL-Lyte III Raz Jeszcze Zobaczymy Collab Z mita Sneakers

Szczerz powiedziawszy ostatnimi czasy trochę tęskniliśmy za jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli spod szyldu japońskiej marki ASICS SPORTSYLE, a mianowicie kultowych GEL-Lyte III. Mamy nadzieję, że z okazji okrągłej, 30. rocznicy powstania, którą w tym roku obchodzi ta sylwetka, nieco cześciej będziemy mieli okazję o nich wspominać. Przy okazji odsyłamy Was do naszego porównania ostatniego, a zarazem pierwszego w historii retro GEL-Lyte w kolorystyce 'Citrin' z wydaniem OG z 1990 roku oraz odsyłamy do poznania historii samego modelu, którą znajdziecie tutaj.

Oczywiście marka spod znaku tygrysich pasków w logo nie mogła zapomnieć o jubileuszowym modelu i wspólnie ze swoimi partnerami nieco nad nimi popracować. Na pierwszy ogień idzie japoński butik mita Sneakers, o którym nasze wyobrażenie zmieniło się o 180 stopni, kiedy mieliśmy okazję w nim zawitać (nasze sneakersowe oraz streetwearowe raporty z Japonii znajdziecie tutaj). Motywem przewodnim raz jeszcze jest hasło 'Trico' ciągnące się za tym duetem od momentu wypuszczenia trójek z okazji 25. rocznicy ich powstania. Poprzez te pięć lat w sprzedaży pojawiło się też kilka innych modeli butów z tym słowem w nazwie i o bardzo zbliżonym wyglądzie. Tym razem jest zdecydowanie inaczej i ekipa butiku odchodzi od przewagi niebieskiego koloru na rzecz naszych barw narodowych bieli oraz czerwieni o agresywnym ich zblokowaniu. Cały front wykończono krwistoczerwonym zamszem, natomiast ostro odciętą tylną część białą skórą nubukową. To, na co należy zwrócić uwagę, to nie tylko charakterystyczny, pikowany wzór odnoszący się do siatki zdobiącej stacjonarny punkt mita Sneakers, ale i zamek błyskawiczny łączący podzielony język. Mimo tego, że od 30. lat prosił się on o jego połączenie, to chyba ekipa mita po raz pierwszy w historii postanowiła go scalić. Wyżej wspomniany niebieski znajdziecie jedynie na brandingu po wewnętrznej stronie cholewki. Na wkładkach prócz kultowej siatki znajdziecie też imię i nazwisko twórcy tworzywa 'αGEL'SHIGEYUKI MITSUI. Wraz z butami w sprzedaży pojawi się również okazjonalna koszulka.

Premiera jubileuszowych Asics GEL-Lyte III x mita Sneakers 'Trico 2020' odbędzie się już 23 stycznia. Czy zobaczymy je również w stołecznym butiku WS2, czas pokaże.


mita Sneakers
Asics Sportstyle