Proponowany post

Za Kulisami Projektowania Nike React Vapor Street Flyknit

22 luty 2018
Za Kulisami Projektowania Nike React Vapor Street Flyknit

O tym, że Nike od jakiegoś czasu pracowało nad nowym modelem butów React Vapor Street Flyknit mieliście okazję już usłyszeć. Dziś zajrzymy za jego kulisy projektowania.

Sam but to mająca być bardziej miejską sylwetką odpowiedź na biegowy model Vaporfly Elite, który stworzony został na potrzeby projektu Breaking2, czyli próby przebiegnięcia maratonu w czasie poniżej 2 h. Niestety finalnie do osiągnięcia zamierzonego sukcesu zabrakło dosłownie sekund. Szkoda. React Vapor Street Flyknit to próba przetworzenia szalenie wydajnej biegówki na but miejski, który dzięki swoim właściwościom zapewnić ma maksymalny komfort użytkowania przez cały dzień. Lekki, przewiewny i elastyczny upper o konstrukcji skarpetki mamy niemal żywcem wzięty z biegowej sylwetki, natomiast platforma, na której jest osadzony, mimo podobnego wyglądu została przeprojektowana. Nie mamy tutaj nisko profilowanych, dynamicznych poduszek Zoom Air, a nową, innowacyjną piankę React, o której więcej dowiecie się tutaj. Kropką nad i jest przeskalowany Swoosh będący ogromnym nawiązaniem do biegówek, które brały udział w wyżej wspomnianych maratonach.

Mimo swojego wyścigowego wyglądu Nike React Vapor Street Flyknit lepiej radzić ma sobie w miejskiej dżungli niż podczas długodystansowych biegów. Data premiery tego modelu ustalona jest na 23 lutego, niestety na ten moment nie będzie on dostępny w naszym kraju.Nike

Tagi: -