Proponowany post

Zapowiedź Nowych Nike Air Max 720 Utility

16 czerwiec 2020
Zapowiedź Nowych Nike Air Max 720 Utility

Nike Air Max 720 to stosunkowo świeży model butów, który swój rynkowy debiut zaliczył dwa lata temu. Od tamtego momentu designerzy z Oregonu co jakiś czas serwują nam jego coraz to nowsze wersje kolorystyczne, a także nie boją się przerabiać ich w najróżniejszy sposób i tym samym korzystać z dobrodziejstw najwyższej w historii Nike poduszki powietrznej Air Max. Po 7 ciekawych faktów dotyczących tej sylwetki odsyłamy Was tutaj

Dziś nieco bliżej przyjrzymy się nowemu wcieleniu tej naprawdę świetnie przyjętej i dalej cieszącej się sporą popularnością sylwetki, która w swojej nazwie otrzymała słowo 'Utility'. Zacznijmy może od rzeczy oczywistych, czyli podeszwie, na której postawiona została całość, ponieważ względem wszystkich poprzednich wersji nie zaszła tutaj żadna widoczna zmiana. Jeżeli jednak spojrzymy piętro wyżej, to już gołym okiem widać, że projektanci nieco podziałali w temacie cholewki. Dopisek 'Utility' nie wziął się tutaj z przypadku i oznacza on, że upper skonstruowano w taki sposób, aby chronił on nas przed działaniem złych warunków atmosferycznych, a w szczególności wody. Stąd też każdy poszczególny panel, a dokładnie jego łączenie przykryte zostało kawałkiem zgrzanej pod ciśnieniem taśmy, a wysoko osadzony początek zakładkowego języka chroni nas przed dostaniem się wilgoci do wnętrza. Całość spleciono cienkimi sznurówkami, a sporych rozmiarów Swoosh na boku, częściowo kryjący się pod kawałkiem midsole'a wykończono odblaskowymi kropeczkami. W tylnej części znajdziecie charakterystyczną dla ostatnich projektów 'Utility' metkę z sygnaturą. Na ten moment światło dzienne ujrzały dwie wersje kolorystyczne, biała z szarymi dodatkami oraz jasno-szara z turkusowymi elementami.

Niestety, na ten moment data premiery Nike Air Max 720 Utility nie jest nam znana, natomiast obstawiamy, że w WS2 zobaczymy je w okolicach jesieni tego roku.


Nike