Proponowany post

Zbliżamy Się Do Premiery Nowych Tom Sachs x Nike Mars Yard 2.5

16 listopad 2020
Zbliżamy Się Do Premiery Nowych Tom Sachs x Nike Mars Yard 2.5

Jeszcze W Tym Roku Zobaczyć Mamy Nowe Tom Sachs x Nike Mars Yard 2.5 - tak właśnie brzmiał jeden z newsów, który opublikowaliśmy dokładnie 21 maja tego roku. Od tamtej pory minęło już naprawdę sporo czasu, a my zdążyliśmy zapomnieć o zapowiadanej, kolejnej już współpracy wybitnego naszym zdaniem artysty Toma Sachsa i amerykańskiej marki Nike. Dzisiejszego ranka, za sprawą tylko i wyłącznie jednej fotografii nasza pamięć błyskawicznie została odświeżona.

Wszytko, za sprawą Billa Powersa z Half Gallery, który na soim Instagramie pochwalił się nadchodzącą, trzecią już odsłoną kultowych Nike Mars Yard, które otrzymały oznaczenie 2.5. O pierwszych z nich mieliśmy okazję wspominać Wam tuż przed ich premierą w 2012 roku (KLIK), a o drugich pięć lat później (KLIK). Po kolejnych trzech liczymy na debiut wyżej wspomnianej, zaktualizowanej do oznaczenia 2.5, tytułowej wersji. Więcej projektów, za którymi stoi Tom znajdziecie TUTAJ. Najnowsze wcielenie tego uznawanego, za jeden z najlepszych, kiedykolwiek wyprodukowanych sneakersów nawiązuje do dwóch poprzednich wersji, ale nie obyło się bez kosmetycznej, chociaż diametralnie zmieniającej charakter butów zmiany. Już na pierwszy rzut oka widać, że chodzi o czarny 'zderzak' wykonany z kawałka pancernej gumy, których chroni czubki naszych palców. Jeżeli chodzi o pozostałe elementy, to są one bardzo zbliżone do oryginalnej wersji tego modelu sprzed 8 lat. Buty pozbawione zostały miękkiej siateczki znanej z wydania z 2017 roku, w której miejscu pojawił się półprzeźroczysty rip-stop nawiązujący do materiału Dynema z OG'sów. Kolejną zmianą jest dodanie metalowych oczek, przez które przepleciono sznurówki. Nieco inny jest też język.

Buty w sprzedaży zobaczyć mamy jeszcze w tym roku. Obstawiamy jednak, że zdobycie ich graniczyć będzie z cudem, do czego przyzwyczaiło nas Nike. Czy pojawią się w CL20? Szczerze wątpimy.


Tom Sachs x Nike Mars Yard 2.5
Kolor: Particle Beige/Sport Red
Kod: DA6701-200
Data: Koniec 2020 roku
Cena: TBA

Nike