Proponowany post

Znamy Datę Premiery Nike Air Max 90 OG 'Infrared'

14 październik 2020
Znamy Datę Premiery Nike Air Max 90 OG 'Infrared'

Pierwsze co przychodzi nam na myśl, słysząc hasło 'Air Max 90' to słowo 'Infrared', a Wam? Jak już sama nazwa wskazuje, but ten na rynku zadebiutował w 1990 roku i jedną z pierwszych wersji kolorystycznych był właśnie uwielbiany przez sneakerheadów 'Infrared', a właściwie Hyvent Orange aka Radiant Red, które infraredową nazwę przyjęły dopiero w 2003 roku. Oprócz nich na sklepowych półkach pojawiły się też równie kultowe 'Laser Blue' w opcji dla mężczyzn, jak i 'Concord' oraz 'Hot Coral' dla kobiet. Rok później Nike dorzuciło ostatni wariant barwny 'Spruce/Hot Lime', który również zalicza się do wielkiej, OG'sowej piątki. Po tych 30 latach od premiery ikoniczne 90'tki w tej 'jedynej słusznej' kolorystyce oraz najróżniejszych opcjach na przestrzeni tych 30 la,t kiedy są na rynku, widzieliśmy już kilku, a może nawet kilkunastu krotnie i przychodzi pora, aby zobaczyć je raz jeszcze.

W 2020 model ten obchodzi swój okrągły, 30. jubileusz powstania, a co za tym idzie, cały sneakersowy świat czeka na rocznicowe wydanie Infrów, które z kilku względów będzie bardzo wyjątkowe. To, co najważniejsze, buty zachowają naprawdę zadowalający, a nawet śmiało, można powiedzieć, że bardzo dobry kształt cholewki, co wszystkim prawdziwym 'OG graczom' i fanom pierwotnych wydań, na pewno przypadnie do gustu. Kolejnym przekonującym nas do tego wydania faktem jest to, że Swoosh na panelu bocznym, tak jak w wersji OG sprzed 30 lat ma charakterystyczne przeszycie oddające klimat początku lat 90. Co do samej kolorystyki, to spekulacje na temat odcienia 'podczerwieni' poruszać będziemy, jak buty wpadną w nasze ręce. Mamy jednak nadzieję, że tegoroczne retro będzie tym jak najbardziej zbliżonym do oryginału i tym razem projektantom Nike nie powinie się noga.

Buty w wybranych punktach sprzedaży, takich jak WS2 zobaczymy dokładnie 9 listopada. Nam nie pozostaje nic innego, jak poczekać na porcję mamy nadzieję, że już oficjalnych zdjęć, którymi się z Wami podzielimy. Sugerowana cena detaliczna wyniesie 140$.


Nike