Proponowany post

Supreme Drop List 26.09 2019

Już w PONIEDZIAŁEK!

Znamy Datę Premiery Nike Zoom Kobe 4 Protro 'Draft Day'

06 luty 2019
Znamy Datę Premiery Nike Zoom Kobe 4 Protro 'Draft Day'

NBA All-Star Game, który w tym roku odbędzie się w Charlotte, to idealny moment na drop kilku fajnych modeli. W najbliższych dniach w sprzedaży pojawią się, między innymi Air Jordan 6 'Black Infarred', Air Jordan 9 'UNC', sygnowane modele takie, jak PG 3, czy KD 11. Nike Basketball przygotowało też coś specjalnego dla fanów Kobe Bryanta. W zeszłym roku pisaliśmy na naszej stronie, że seria Protro zostanie powiększona o jeden z najlepszych modeli sygnowanych nazwiskiem "Black Mamby". Chodzi o Nike Zoom Kobe 4, a pierwszą kolorystyką, jaką dostaniemy, będzie 'Draft Day'. Dlaczego akurat ten wariant, a nie jakiś inny? Jest to związane z gospodarzem tegorocznego All-Star Weekend, czyli organizacją Charlotte Hornets. To właśnie oni w 1996 roku wybrali w drafcie nastoletniego Kobe'go, którego chwilę później wytransferowali do Los Angeles. Dla Bryanta, sam wybór do NBA to jedno z najważniejszych wydarzeń w jego karierze, dlatego kolorystyki 'Draft Day', które pojawiały się też przy okazji następnych modeli, były swego rodzaju ukłonem w stronę Hornets.

Możemy się spodziewać, że wersja Protro będzie wiernym odwzorowaniem oryginałów, przynajmniej pod względem wizualnym. Buty będą miały cholewkę w białym kolorze, który uzupełnią turkusowe i fioletowe dodatki. W oryginalnym wydaniu z 2009 roku skóra na toe boxie i na kołnierzu miała fakturę przypominającą skórę węża. Boczny panel to syntetyczny materiał, wyposażony w system Flywire. Z tyłu umieszczona będzie data 6.11.96 (11 czerwca 1996), czyli dzień, w którym Hornets wybrali Bryanta z 13 numerem w drafcie. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak projektanci Nike ulepszą buty, które w swoim czasie były bardzo dobre. Być może tak, jak w przypadku Kobe 1 Protro, zostaną one trochę odchudzone i może ulepszona będzie amortyzacja. Nie możemy się doczekać. Na szczęście buty już wkrótce trafią do sprzedaży.

Premiera Nike Kobe 4 Protro 'Draft Day' odbędzie się już 15 lutego. Buty będą dostępne na stronie producenta, prawdopodobnie będzie je można też kupić za pośrednictwem aplikacji SNEAKRS. Niestety w tej chwili jeszcze nie wiemy, ale mamy nadzieję, że znajdą się one także w ofercie polskich retailerów takich jak KICKS Store i Sklep Koszykarza.