Proponowany post

Znamy (Prawie)Dokładną Datę Premiery DQM x Nike Air Max 90 'Bacon'

24 wrzesień 2020
Znamy (Prawie)Dokładną Datę Premiery DQM x Nike Air Max 90 'Bacon'

To już nie pierwszy raz, kiedy poruszamy temat re-edycji jednej z najbardziej pożądanych i zarazem najrzadszych kolorystyk kultowych Air Max 90, które w tym roku obchodzą swoją okrągłą, 30. rocznicę powstania. Mowa tutaj o przepięknych, bezbłędnie zaprojektowanych i inspirowanych kawałkim boczku DQM x Nike Air Max 90 'Bacon'. Sam buty znalazł się na naszej liście kilku najbardziej limitowanych wersji tego modelu, o czym dowiedzieć się mogliście tutaj. Zestawiliśmy je z takimi perełkami jak Air Max 90 NTSF San FranciscoEMINEM x Nike Air Max 90 'Charity Series' czy Patta x Nike Air Max 90 'Homegrown', a o tym dowiecie się klikając odnośnik powyżej. 


Kilka informacji na temat samych 'Bacon'ów' wrzucamy Wam poniżej:

Same buty zadebiutowały w 'mięsnym' koncepcie o nazwie Dave's Quality Meats. Nazwa DQM pochodzi od właściciela oraz grafficiarza Dave'a Ortiza tagującego pod pseudonimem 'MEAT', który niegdyś był kierownikiem zespołu skate w marce Zoo York. Biuro brandu Zoo York znajdowało się w dzielnicy słynącej z pakowania mięsa w Nowym Jorku, stąd Dave's Quality Meats swoim wyglądem przypominało właśnie sklep mięsny. Dostając unikalną możliwość zaprojektowania swojej własnej kolorystyki Air Max 90, Dave od momentu, kiedy osoby z Nike mu to zaproponowały na przygotowanie gotowego projektu miał jedynie, a może aż 3-4 miesiące, gdzie na początku nie miał zielonego pojęcia jak w ogóle ugryźć ten temat. Przedłużał to do ostatniego momentu, kiedy w sobotę otrzymał maila 'Hej, jeżeli chcesz zrobić te buty, projekt musi być gotowy do poniedziałku...'. Kiedy po rozmowie udał się do swojej ulubionej  restauracji Deli i zamówił danie składające się z bekonu, jajek oraz sera coś go olśniło. To był moment przełomowy. Wtedy Dave pomyślał sobie, 'A co by było, gdybym zaprojektował buty, które wyglądają jak bekon? Ale przecież wszyscy kochają bekon!' Zaraz po tym poszedł do sklepu i kupił trzy różne paczki mięsa. Z racji tego, że prywatnie nawet nie miał komputera, udał się prosto do swojego przyjaciela Toma, z którym godzinami, wspólnie przy pomocy wzornika Pantone na podstawie konkretnych plasterków mięsa dobierali kolory mające wylądować na butach. Kiedy skończyli, zaczęli zastanawiać się, czy projekt ten w ogóle się komuś spodoba? W poniedziałek otrzymał wiadomość zwrotną od Dyrektora Kreatywnego Nike Jessiego Leyva z pełną akceptacją tego, co zrobił. Buty wykonane są z bardzo dobrej jakości naturalnej, mięsistej skóry, zamszu oraz siateczki, utrzymanych w beżu, czerwieni, brązie oraz różu. W dniu premiery w kolejce czekało może 15 osób, ale z premierą raczej nie było związanego żadnego szaleństwa. Trzy-cztery lata później, Dave zrobił światu niespodziankę i wypuścił restock kilkuset, 250 lub 500 przechowanych par i wtedy przed sklepem zrobiło się naprawdę gorąco. Mimo tego, że nakład tego wydania był stosunkowo duży, to należy wspomnieć, że DQM x Nike Air Max 90 w kolorystyce 'Bacon' wyszły również w ultra limitowanej do 48 wyprodukowanych par wersji Hyperstrike różniącej się od regularnej metką wszytą w język, grafiką na wkładkach, specjalnym pudełkiem oraz ręcznie polerowaną skórą. Mamy nadzieję, że zapowiadane retro będzie równie dobre co oryginał. Trzymamy za to kciuki. 


Dowiedzieć się mamy o tym nie jak to zapowiadaliśmy w okolicach tegorocznego AMD, a jak się okazuje przyszłorocznego. Niestety, nie wiemy, czy opóźnienie premiery związanej jest z aktualnie panującą na świecie sytuacją, czy powód jest może zupełnie inny. Niestety, my dalej nie możemy się z Wami podzielić żadnymi poglądowymi zdjęciami i wszystko wskazuje na to, że Nike mocno pilnuje tego, aby żadne przypadkowe zdjęcia nie trafiły do sieci, a my nie mieli z tego pożywki. Jak tylko dowiemy się czegoś więcej, od razu wrócimy do Was z tematem.

Mamy jednak nadzieję, że faktycznie przyszłoroczny marzec, a dokładnie Air Max Day przypadający na 26.03 stanie nam pod znakiem boczku i premiery mamy nadzieję, że perfekcyjnego retro tytułowych DQM x Nike Air Max 90 'Bacon'. Co więcej, liczymy na to, że buty w sprzedaży zobaczymy też w stołecznym butiku WS2