Proponowany post

Znamy Przybliżoną Datę Premiery Nike SB Dunk Low 'Elephant'

07 październik 2020
Znamy Przybliżoną Datę Premiery Nike SB Dunk Low 'Elephant'

Ostatnimi czasy nawet kilkukrotnie w ciągu dnia podrzucamy Wam newsy związane z bardzo aktualnie hajpowym modelem, którym znienacka stał się klasyczny Dunk. Nie ważne czy mamy tutaj do czynienia z wersją niską, czy wysoką, spod szyldu linii SB, czy też nie, zainteresowanie nim jest ogromne. Korzystając z okazji, designerzy Nike co chwila serwują nam coraz to nowsze kolorystyki, czy wchodzą w mniej lub bardziej spektakularne kolaboracyjne projekty. Oczywiście, to jeszcze bardziej nakręca spiralę hajpu i nic nie wskazuje na to, żeby coś miało się zmienić.

Dziś wrócimy do Was z ciągnącym się od marca tematem Nike SB Dunk Low w kolorystyce zaczerpniętej z bezbłędnych Nike Air Max 1 'elephant' zaprojektowanych przez ekipę atmosa. Na temat samych jedynek nie będziemy się zbytnio rozwodzić, bowiem dosłownie wszystko mieliśmy już okazję powiedzieć w trzynastym odcinku naszej 'kwarantannowej' serii (KLIK), także skupmy się na Dunkach. Co ciekawe, sam model jest nieco starszy od jedynek, bo na rynku pierwotnie zadebiutował w 1985 roku, a jedynki dwa lata później. Jeżeli chodzi o serię SB, to dzięki Sandy Bodeckerowi 'wessała' ona Dunki w swoje szeregi w 2002 roku i są w niej niemal nieprzerwanie po dziś dzień. Wszytko wskazuje na to, że w końcu udało nam się poznać przybliżoną datę premiery tego wydania, ale o tym za chwilę. Najpierw raz jeszcze przyjrzyjmy się tytułowym Nike SB Dunk Low 'Elephant', które są jedną z bardziej wyczekiwanych przez nas release'ów tego roku. Sam but skonstruowany jest przy użyciu takich samych materiałów jak jedynki, czyli mamy tutaj połączenie śnieżnobiałej, naturalnej skóry licowej, czarnego zamszu oraz szaro-czarnego materiału 'elephant print', do którego osobiście mamy małe zastrzeżenia. Wszytko, przełamano jadeitowym, mieniącym się Swoosh'em, który niewątpliwie jest elementem rozpoznawczym tego wydana. Całość zespolona jest z białym midsole'm z ciemnym spodem. Niestety, na ten moment nie mamy żadnego potwierdzenia, czy ekipa japońskiego butiku podpisuje się pod tym projektem, czy jest to wyłącznie inspiracja designerów z Nike SB.

Teraz to, co dla Was najważniejsze, czyli data premiery. Buty w wybranych punktach sprzedaży zadebiutują już w listopadzie. Niestety, nie mamy info, czy dostępne będą tylko i wyłącznie w skateshopach, czy też może na SNKRS App.


Nike SB Dunk Low “Elephant”
Kolor: Medium Grey/Black-White-Clear Jade
Kod: BQ6817-009
Data: Listopad 2020
Cena: TBA

Nike SB