Proponowany post

ZX 10000 'Schokohase', czyli czekoladowy zajączek z niespodzianką na Wielkanoc od adidas Originals

01 kwiecień 2021
ZX 10000 'Schokohase', czyli czekoladowy zajączek z niespodzianką na Wielkanoc od adidas Originals

Tematyczne, w tym przypadku świąteczne wydania butów od adidas Originals zawsze są gratką dla sneakerheadów, a tegoroczne wielkanocne sneakersy są wyjątkowo słodkie. Motywem przewodnim jest „Schokohase”, czyli czekoladowy zajączek, od którego dostajemy upominki kojarzony z Wielkanocą. To właśnie na wzór tej słodyczy zaprojektowano nową kolorystykę modelu ZX 10000 w limitowanej wersji.

Większość Wielkanocnych wydań sneakersów jest zwykle dość przewidywalna. Większość butów powstałych w tej tematyce zdobią klasyczne motywy pisanek, pastelowe kolory czy miękkie tkaniny przyjemne dla oka. Jednak w tym roku adidas Originals nieco zmienia swoje podejście do sprawy i zamiast sprawdzonych, powtarzających się motywów jako inspirację wybiera jadalne (czekoladowe) króliczki. Projekt ten bezpośrednio inspirowany jest Schokohase - niemiecką nazwą dla czekoladowych króliczków owiniętych złotą folią. Zachwycające, bardzo proste w swojej formie ZX 10000 utrzymane są w brązowej kolorystyce. Wykonano je z połączenia funkcjonalnej siateczki i najwyższej jakości zamszu ze świńskiej skóry.  Cholewka ZX 10K, jest całkowicie zanurzona w czekoladowo-brązowym odcieniu, od pięty, aż do palców i zakrywa każdy kawałek buta, podczas gdy podeszwa środkowa nieco zbija z jednolitego tonu.  Pudełko również odgrywa tutaj dużą rolę i na całej swojej powierzchni imituje złotą folii, która naśladuje opakowanie czekoladowych króliczków. Kropką nad i jest wytłoczony zarys królika na piętach dopełniający projekt. Zajączek Wielkanocny kojarzy nam się też z ukrywanymi przez niego upominkami. W przypadku adidas ZX 10000 'Schokohase' jest podobnie. Po odpruciu metki na języku w jej wnętrzu znajdziemy dwa ukryte lacelocki.

Sprzedaż butów ruszy już niebawem, bo 3 kwietnia. Buty znajdziecie w takich punktach, jak stołeczny sklep Warsaw Sneaker Store.