Nike Air Tuned Max OG “Celery”

Nike Air Tuned Max OG “Celery”

Data premiery

2021.02.25

  Przypomnij o premierze!

Cena

170.00 PLN

Ilość polubień

Obiecujemy, że to już ostatni raz, kiedy wspominamy Wam o pierwszej w historii re-edycji Nike Air Tuned Max OG w oryginalnej kolorystyce “Celery”. Na powrót tych sneakersów czekaliśmy dokładnie 22 lata i mamy nadzieję, że nadchodzące retro będzie tym, czego wszyscy się spodziewamy - perfekcyjnym retro. O samych butach mieliśmy okazję wspominać już kilkukrotnie, ale wszystkim tym, którzy dopiero poznają drapieżny, dresiarski fason Nike Air Tuned Max OG przybliżymy, czym tak właściwie on jest.

Air Tuned Max był pierwszym modelem butów marki wyposażonym w system amortyzacji Tuned Air osadzony na pełnej długości podeszwy, co w porównaniu do TN'ów było ogromnym technologicznym krokiem w przód. Niestety, mimo tego, że był to zdecydowanie bardziej  muskularny zawodnik, to nie przetrwał on próby czasu, i po jedynie 4 wypuszczonych na rynek kolorystykach zniknął on z asortymentu Nike, i nigdy na przestrzeni lat do niego nie wrócił. Nike Tuned Air, zamiast oferować jednociśnieniową podeszwę powietrzną, Tuned Max wykorzystywał ich łącznie 15. Precyzyjnie dostrojone poduszki powietrzne o różnych rozmiarach, zapewniały maksymalną reakcję i komfort podczas uderzenia stopą o podłoże. Co ciekawe, w zależności od rozmiaru buta, poduchy byłyby strojone do różnych ciśnień wewnątrz. Przy pierwotnej cenie detalicznej 140 USD i wadze zaledwie 338 gramów model ten został okrzyknięty najlżejszym Air Maxem, jaki kiedykolwiek wyprodukował Nike. Warto również zauważyć, że Air Tuned Max wykorzystał też inne innowacyjne technologie, w tym bezszwową, jednoczęściową cholewkę z syntetycznej skóry i siateczki, podeszwę środkową Phylon z pełnowymiarową poduchą Tuned Air oraz podeszwę zewnętrzną z gumy węglowej BRS 1000. Na pięcie widać pięć kropek Nike Alpha Project, symbolizujących innowacje, wyobraźnię i technologię. 

Teraz pod postacią naprawdę obiecujące re-edycji model ten wraca. Upper to dalej połączenie syntetycznych  materiałów z siateczką oraz syntetyczną skórą na czele w bezbłędnej, opalizującej kolorystyce, z której przy tworzeniu swoich AM97 czerpał sam Skepta. Żółte wnętrza systemów, oraz inne dodatki w tym kolorze robią z nich prawdziwego miejskiego zawodnika z krwi i kości, którego odważny, szybki fason warto mieć w swojej kolekcji. 

Gdzie kupić