Nike React Element 87

Data premiery

2018.06.21

  Przypomnij o premierze!

Cena

160.00 USD

Ilość polubień

Temat nowego modelu React Element 87 spod szyldu sportowej marki Nike przewijał się przez nasz portal naprawdę często. Jak do tej pory wszelkie informacje, jakie przekazywaliśmy Wam odnośnie tej sylwetki nie były potwierdzone przez samego producenta, aż dotąd.

Buty po raz pierwszy światło dzienne ujrzały na paryskim wybiegu mody, gdzie w akompaniamencie odzieży japońskiej marki UNDERCOVER reprezentując sobą swój techniczny, futurystyczny design, który jak podaje producent, przeczy jego początkom. Zacznijmy jednak od tego, co najważniejsze w przypadku tej sylwetki, czyli platformy, na której postawiona jest półprzeźroczysta cholewka. Nie jest to zwykły kawałek dziwnie uformowanej pianki. Podeszwa ta zaprojektowana została przez specjalnie do tego celu zwołany team designerów Nike Sportswear. Ich celem było osiągnięcie maksymalnej amortyzacji podczas codziennego użytku. Cel osiągnięto dosłownie przy użyciu wiertarki. Tak, dosłownie wzięli oni piankę React i na podstawie specjalnie opracowanych map wiercili otwory i metodą prób i błędów osiągneli zadowalający poziom amortyzacji w danych miejscach. Proces twórczy najlepiej obrazuje poniższa grafika.

Buty stworzone zostały na wzór znanych Wam Epic React, ale mają być bardziej przyjazne dla osób, które nie uprawiają sportu. React Element 87 ma zapewniać maksymalny komfort użytkowania podczas spacerów czy podbiegania do autobusu. Teraz przejdźmy do góry, która na nas robi tak samo duże wrażenie co podeszwa. Może nie widać tego na pierwszy rzut oka, React Element 87 nawiązuje swoim wyglądem do kultowej biegówki z 1981 roku, a mianowicie Nike Internationalist, którego kojarzą wszyscy fani vintage'owych modeli. Teraz przejdźmy do materiałów, z których zlepiono upper. Tutaj kolejne zaskoczenie. Półprzeźroczysty fabrykant to tekstylna konstrukcja w 100% wykonana z przędzy TPE połączona z fragmentami cienkiego zamszu czy skóry. Wszytko w akompaniamencie odważnych przeszyć czy faktur, co w wyrafinowany sposób łączy przyszłość, przeszłość oraz teraźniejszość. Sami zobaczcie:

Gdzie kupić