Nike SB Dunk Low 'Street Hawker'

Nike SB Dunk Low 'Street Hawker'

Data premiery

2021.01.30

  Przypomnij o premierze!

Cena

110.00 USD

Ilość polubień

Już jakiś czas temu w sieci pojawiły się zdjęcia tajemniczej, wpadającej w oko wersji Nike SB Dunk Low opisywanej jako 'CNY' - KLIK. Jak się okazuje buty faktycznie nawiązują do Azji, ale mające funkcjonować pod nazwą Nike SB Dunk Low 'Street Hawker' swój szalony wygląd zawdzięczają sześciu oryginalnym potrawom z sześciu azjatyckich miast zabierając nas tym samym w piękną kulinarną podróż.

Wygląd butów zainspirowany jest sześcioma autentycznymi rodzajami potraw oraz tradycyjnym sposobem ich tworzenia. Buty ozdobione są 6 motywami z akwareli namalowami ręcznie przez artystę z Guangzhou, Jasona Denga. Na korpusie buta znajduje się aż 22 szczegółowych tematyk o bogatym znaczeniu, które pozwalają zderzyć street food ze street skateboardingiem. Uliczne jedzenie z 6 miast, które wyróżniono na butach obejmuje: Bean Juice Jiaoquan z Pekinu, Hot Pot, Xi’an’s Lamb Soup z Chengdu, Yangchun Noodles reprezentujące Shanghai, Guomu Roasted Goose przynoszące na myśl Guangzhou oraz tradycyjne Shaved Ice z Taipei. Teraz rozbierzmy buty na czynniki pierwsze, aby jeszcze bardziej zobrazować Wam ten przemyślany projekt.

Lewy but:

Na lewej stopie buta znajdują się trzy rodzaje makaronu na bazie jasnego beżu. Długi materiał zamszowy swoim kolorem i teksturą przypomina tradycyjny pekiński sos sojowy. Akwarelowy wzór na palcach przedstawia okrągły przysmak często jedzony z sosem. Wytłaczany, jasny  zamsz imituje zgniecioną bułkę jagnięcą Xi'an. Bok buta zdobiony akwarelowym wzorem to odniesienie do zupy z baraniny. Swoosh o strukturze słojów drewna jest wcieleniem drewnianych pałeczek. Malowany wzór na zewnętrznej stronie pięty przedstawia tradycyjny szanghajski przysmak z makaronem Yangchun. Haftowane zdobienie  na zewnętrznej stronie pięty to starożytna miedziana moneta z dziesięcioma wenami o unikalnych, tradycyjnych cechach, przypominająca pochodzenie nazwy makaronu Shanghai Yangchun. Aluzja wynika z faktu, że „Dziesiątka” jest używana jako „Yangchun” w Szanghajskim Jingyin, a klarowny makaron do zupy w starożytności był sprzedawany za dyszkę na miskę, więc nazywano je „makaronem Yangchun”. Lewa wkładka stopy przedstawia wzór nieba, nawiązując do przysłowia „Jedzenie to niebo dla ludzi”. Niebieskie szwy na podeszwie środkowej lewej stopy symbolizują niebiesko-białą porcelanową miskę na jedzenie.

Prawy but: 

W drugim bucie zastosowano cieplejsze kolory, aby oddać trzy mocne smaki: od pikantnego po słodki. Kolor mosiądzu na górnej części prawej stopy przedstawia miedziany garnek Chengdu. Na czubku buta pojawiają się bąbelki wrzącego czerwonego oleju. Imitacja czerwonej skóry strusia na boku inspirowana jest tradycyjną pieczoną gęsią kuchni Guangzhou. Akwarelowe wzory wokół oczek to palące się drewno opałowe używane do pieczenia gęsi. Swoosh ze skóry o srebrnej teksturze, przypominający metalowy haczyk, na której wiesza się gęś. Wzór na stabilizatorze pięty przedstawia tradycyjne lody z Tajpej. Wkładka przedstawia wzór tarasów, czyli odniesienie do pól, na których uprawiana jest żywność. Kolor wewnętrznej wyściółki reprezentuje pyszne „czerwone mięso”, a żółta podeszwa zewnętrzna reprezentuje olej używany do smażenia potraw. Dodatkowe sznurówki w czterech kolorach, inspirowane są czterema podstawowymi przyprawami: zieloną (cebula), żółtą (imbir w plasterkach), białą (czosnek) i czarną (pieprz).

Gdzie kupić